Profesyonel Fotoğraf Çekimi Fiyatları

Profesyonel fotoğraf çekimi fiyatları kullanılacak fotoğraf makinesi, çekim süresi, çekim yapılacak mekan-lokasyon, ışık koşulları ve buna bağlı birkaç prodüksiyon detayına göre değişmektedir.

Profesyonel Fotoğraf Çekimi Örnekleri

Event Fotoğrafçılığı; Etkinlik, Konferans, Fuar, Açılış, Lansman, Eğlence

Özel Fotoğraf Çekimi; Kişiye Özel Fotoğraf Çekimi, Model Fotoğraf Çekimi

Ürün Fotoğraf Çekimi gibi çalışmalar yapmaktayız.

Örnek fotoğraflarımız için tıklayın!

Profesyonel Fotoğraf Çekimi Fiyatları- Paketler

Fuar, Organizasyon, Event Çekimi

1.000 TL
2-3 Saat Çekim
Fotoğrafçı
Sony A7R2+ Zeiss Prime Lens S.
Tepe Flaşı
42 MP Fotoğraf
Yaklaşık 300 Poz
200 Poz Renk Düzenleme
Photoshop- Color, Contrast Editleme
1 Günde Teslim

Ürün, Fabrika, Organizasyon, Stüdyo Fotoğraf Çekimi

1.600 TL
1 Tam Günlük Çekim 
Fotoğrafçı ve Asistanı
 Sony A7R2+Zeiss Prime Lens S.
Tepe Flaşı+ Soft Box+ Çekim Çadırı
42 MP Fotoğraf
Yaklaşık 500Poz
400 Poz Renk Düzenleme
Photoshop+ Color+Contrast, Netlik Poz Düzenleme
2 Günde Teslim

Kişiye Özel Fotoğraf Çekimi

800 TL
Yarım Günlük Çekim
Fotoğrafçı ve Asistanı
Sony A7R2+Zeiss Prime Lens S.
Tepe Flaşı+ Soft Box+ Çekim Çadırı
42 MP Fotoğraf
Yaklaşık 150 Poz
50 Poz Renk Düzenleme
Photoshop+ Color+Contrast, Netlik Poz Düzenleme
2 Günde Teslim

Profesyonel Fotoğraf Çekimi Nedir?

Profesyonel Fotoğraf Çekimi Nedir?

Profesyonel fotoğraf çekimi, fotoğraf sanatıyla ilgili doğru teknik ekipmanların konusunda tecrübeli doğru fotoğraf sanatçısı tarafından kullanılması ile elde edilen doğru fotoğraftır.özel-fotoğraf-çekimi-direnç-polatkapak

Profesyonel fotoğraf çekimi, sadece ışık ve fotoğraf makinesinin teknik ayarlarının doğru yapılması ile elde edilemez. Fotoğraf çekiminde esas önemli olan her zaman “konu ( obje)” ve bu konunun nasıl değerlendirilmesi gerektiği sorunsalıdır.

Örneğin teknik olarak mükemmelliğin yakalandığı bir stüdyo ortamında cansız bir nesneyi (ürün) çekmek ile canlı bir varlığı çekmek arasında önemli farklar bulunmaktadır. Ayrıca yine ideal bir stüdyo ortamında iki farklı canlı varlığı örneğin kedi ve insanı fotoğraflamak ile, iki insanı fotoğraflamak arasında da çok önemli detaylar bulunmaktadır. Tüm koşulların aynı olduğu bir ortamda bir kişinin en azından “berbat” denilebilecek bir fotoğrafı “çok güzel” denilebilecek başka bir fotoğrafı da çok rahat bir şekilde fotoğraflanabilir. Burada önemli olan fotoğrafçıdır.

Bu bağlamda bakıldığında bir fotoğrafçı için asıl önemli olan kadraj algısı (konuyu diğer nesnelerle ilişkisi bazında ele alma) dır. Fotoğraf makinesi ve diğer teknik araçlar teknolojik olarak hangi seviyede olursa olsun, önemli olan fotoğrafı çeken fotoğrafçının bakış açısıdır.

Profesyonel fotoğraf çekimi yaptırmak isteyen bir kişi-kurum ya da kuruluşun fotoğrafın teknik özelliklerden ziyade fotoğrafçının kendileri ile kurduğu ilişkiye, fotoğrafçının kendi konularına olan yakınlığına ve en önemlisi de kişisel tecrübesine bakması gerekmektedir.

Profesyonel Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

Profesyonel Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

profesyonel-fotoğraf-çekimi-erpcommitteekProfesyonel fotoğraf çekimi nasıl yapılır sorusuna verilebilecek en pratik cevap; fotoğraf çekimini yaptırmak isteyen firma-kurum ya da kişiyle fotoğraf çekimi yapan sanatçının tam ve doğru bir şekilde anlaşması ile yapılır, olmalıdır.

Profesyonel fotoğraf çekimi yapan bir fotoğraf sanatçısının teknik bilgisi ile fotoğrafı çekilen obje ya da subjenin içeriksel bilgisi tam örtüşebilmelidir. Yani fotoğrafçı, kendisine verilen biçimsiz bilgiyi fotoğraf tekniği kullanarak bir biçime sokmalıdır.

Profesyonel fotoğraf çekimi, gerçekten ancak ve ancak fotoğrafçı ile fotoğrafı çekilen konunun oluşturduğu uyum ile gerçekleşebilir. Çünkü bir fotoğrafçı, daha önceki yaptığı işlerden kalma tanıdık tecrübeyi her yeni işine katmayı daha kolay ve pratik bulur, yani fotoğrafçı her konuyu aynı görmeye meyillidir. Bu durumu aşabilmek için, fotoğrafı çekilen konunun sıfırdan ele alınması gerekmektedir. Her kişiyi aynı açıdan çekmenin fotoğrafı çekilen kişiyi her seferinde en iyi şekilde göstermeyeceği kesindir. Bu nedenle her türlü konu kendisine has özellikleri ile yeniden ele alınmalı, her seferinde yeni teknik koşullar vasıtasıyla anlatılmalıdır.

Kısaca; zaten teknik olarak ideal seviyede bilgi seviyesine sahip bir fotoğraf sanatçısının, çekim yapacağı konuyla ilgili aldığı brief (bilgiyi) yorumlayarak yaptığı fotoğraf çekimi, profesyonel fotoğraf çekimi olarak adlandırılabilir.

Profesyonel Fotoğraf Çekimi Nerelerde Kullanılır?

Profesyonel Fotoğraf Çekimi Nerelerde Kullanılır?

Profesyonel fotoğraf çekimi sonucunda oluşan fotoğraflar bir çok farklı alanda kullanılabilir. Belli başlı alanlar şunlardır:

  • Kişiye Özel Fotoğraf Çekimi: Oyuncu, sporcu, ya da profesyonel fotoğraf çekimi yaptırmak isteyen yönetici, firma sahibi, çalışan herhangi bir bireyin kendiyle ilgili tanıtım çalışmalarında,
  • ürün-fotoğraf-çekimi-ekin-endüstriyelanaÜrün Fotoğraf Çekimi: Herhangi bir firmanın yeni ürettiği ya da yenilediği bir ürün için dekupe çalışması ile transparan bir şekilde ya da farklı konseptler içinde,
  • Event- Organizasyon Fotoğraf Çekimi: Herhangi bir etkinlik, gece, lansman, düğün, sünnet ya da organizasyonun ölümsüz kılınması amacıyla,
  • Doğum Fotoğraf Çekimi; bir mucizenin dünyaya merhaba dediği anları yakalamak amacıyla,

profesyonel fotoğraf çekimi yapılabilmektedir. Bu alanların hepsinin tecrübe çemberi birbirinden farklıdır, bu yüzden bu alanların hepsinde uzmanlaşan farklı fotoğrafçılar bulunabilmektedir.