Aranjör Fiyatları

Aranjör Fiyatları, aranje yapılacak şarkıya göre değişmektedir. Aranje edilen şarkı mix ve gerekli düzeyde mastering işlemlerinden geçtikten paylaşılmaya hazır hale gelecektir.

Aşağıdaki paketler örnek fiyatlardır:

Hizmet sektöründe bedel ve kaşe sistemi geçerlidir. Okumak isterseniz: https://www.cnnturk.com/magazin/aranjor-fiyat-ceker-begenmezsen-calismazsin

Her bestenin, kendisinin gerektirdiği bir müzik yapım süreci ve klip çalışması olduğu gibi her aranjör ve klip yönetmenin de hizmet bedeli  birbirinden farklıdır.

Bir single, şarkı, albüm çıkartmak istiyorsanız öncelikle aranjörlerimizle daha sonra da klip yönetmenlerimizle görüşüp fiyatlara karar vermek önemlidir.

Aranje, Mix ve Mastering Çalışmalarını Yaptığımız Son Parçalar

Mavi Ft. Güneş
Benim İstanbul'um Sensin

Tepki
Doğuştan Flex

Mavi 
Ama Hala


Mamba, Tepki
Maşallah

Fery
Darmaduman

Kiofly
Sözlerin Gözlerinde

Mesori Grey, Sokin
Gridlock

Saru
Açık Arama

Örnek Çalışmalarımız ve Örnek Paketler

 • 10.000 TL

  Sözler Sizden
  Beste- Aranje
  Demo Elektronik Kayıt
  Vokal Kayıt
  Mix, Final Mix
  Temel Mastering
  Klip Çekimi (4K)
  14 Günde Teslim

 • Kampanya 1- Aranje+Klip
 • 20.000 TL

  Sözler Sizden
  Beste- Aranje
  Enstrüman Kayıt (2-3 Renkli Saz)
  Vokal Kayıt (Stüdyo)
  Mix, Final Mix
  Mastering
  Klip Çekimi (4K, Drone Çekimi)
  Yayınlama
  21 Günde Teslim

 • Kampanya 2- Aranje+Klip
 • 50.000 TL

  Sözler Sizden
  Beste- Aranje
  Enstrüman Kayıt (Aranjeye Göre 3-4 Renkli Saz)
  Vokal Kayıt (Stüdyo)
  Mix, Final Mix
  Mastering
  Klip Çekimi (4K- Senaryoya Bağlı Prodüksiyon)
  Yayınlama
  14 Günde Teslim

 • Kampanya 3- Aranje+Klip

Klip Çekimi Gerçekleştirdiğimiz Parçalar

OZ
Mecalim Yok
Direnç
Gel Benimle
Umut
Varya
Yiğit Sarıkaya
Yakın Yıkın
OZ
Yok
Harun Sürek
Terk-i Diyar
OZ
Umrumda Değil
Engin Atalay
Zamanla
KRISTINA
NEKA DA GOVORYOT
Murat Maytahan
Yarı Kalanım
Ramadan Muminoğlu
En Güzel Kader
Nebula
Aşk Sana Danışmaz
Çağdaş Göğeer
Yorulmadım
Sementa Düzyol
Aşk Vurur
Bülent Ünal
Ela Gözlü Pirim Geldi
Polemick
Alev Alıyor Dünyam

Müzik Prodüksiyon Ne demektir?

Film Production in TurkeyMüzik prodüksiyon, ya da bir diğer anlamıyla ses prodüksiyon bir müzik eserinin tüm aşamaları ile tamamlanması anlamında kullanılan bir yapım terimidir.

Müzik prodüksiyon bir müzik sanatçısının varoluşunun derinliklerinde hissettiği tarif edilemez duyguları sesler vasıtasıyla anlatabilmesi adına her türlü teknik araç ve enstrümanın kullanılması olarak da anlaşılabilir.

Temel anlamda müzik prodüksiyonu aranje, mix ve mastering gibi müzik eserinin tamamlanması gibi aşamaları içermektedir, lakin günümüz dijital çağında bir müzik eserinin tamamlanması yeterli değildir.

Müzik eseri tamamlandıktan sonra, yani final mix ve mastering yapıldıktan sonra , bu müzik eserinin bir menajer vasıtasıyla, yani piyasayı bilen bir kişi tarafından danışmanlara dinletilmesi, bu kişilerinin yorumlarının alınması ve daha sonra klip çekimi ve pazarlama faaliyetlerinin de tamamlanması gerekmektedir .

Müzik Prodüksiyon Hangi Aşamalardan Oluşur?

Genel anlamda bir müzik prodüksiyonu şu aşamaları içermektedir:

 • SES PRODÜKSİYON 
  • Söz Yazımı- Söz Yazarı
  • Albüm – Single
  • Beste Yapımı
  • Deneme Kayıtları
  • Aranje- Aranjör
  • Stüdyo Enstrüman Kayıtları
  • Stüdyo Ses Kayıtları
  • Mastering
  • Mix
  • Ön Dinletme ve Yorumlamalar
  • Final Mix
 • KLİP PRODÜKSİYON (KLİP ÇEKİMİ)
  • Yönetmen veya Ajansla Anlaşma
  • Klip Çekimi
  • Klip Son Kurgu
 • REKLAM ve PAZARLAMA 
  • İtunes, Spotify, Fizy, Youtube
  • Klip Yayınlama Süreci
  • Klip Reklam ve Müzik Reklam Süreci
  • Dijital Medya – Yazılı Medya Pazarlama Süreci

 

Günümüzde ne kadar iyi sese sahip olduğunuz ya da ne kadar iyi söz yazabildiğinizden daha da önemli bazı doneler mevcut. Öncelikle yaratıcı yeteneğinizi doğru menajer, doğru klip yönetmeni, doğru medya ile buluşturmalı ve sürekli ve azimle bu işi yapmaya devam etmelisiniz.

Aranjör Kimdir?

“Arrange” kelimesi koordine etmek, düzenlemek demektir. Sanat eserleri karmaşık yapılardır. Bir müzik eserinin yaratılması sürecinde şarkı sözlerini söyleyen bir ses sanatçısının ve şarkı sözleri dışındaki seslerin koordine edilmesini aranjör sağlamaktadır.

Ses yapımcıları, ya da ses mühendisleri montaj yapan, yani teknik işleri yapan kişiler gibi kabul edilirse, aranjör ise; daha çok teorik bir zeminde tüm müziğin kurgusunu düzenleyen veya belirleyen kişi olarak kabul edilebilir.

Fotoğraf çektiğinizi düşünün, fotoğraf çekmek için makinenin deklanşörüne basan kişiyle nerenin fotoğraflanacağını söyleyen kişinin farklı olduğu durumlarda yönetmen gibi davranan kişi aranjördür.

Tabii gündelik koşullarda, kayıtçı, aranjör, prodüktör, mix mühendisi, mastering mühendisi gibi kavramlar aynı kişiler tarafından yapıldığı için bazen birbirine girmektedir.

En kısaca aranjör, işin tekniğine hakim, işitsel duyguları- işin tekniğini kullanarak sentezleyebilen kişidir .

Aranjör Fiyatları

Aranjör Fiyatları, hangi söz ve müziğin kim tarafından aranje edildiğine bağlı olarak değişmektedir. Müzik yapım sektöründe çok değerli, işleriyle kendilerini kanıtlamış aranjörler bulunmaktadır. Her aranjörün her türlü beste ve söze aranje işlemine girmediği de göz önüne alınmalıdır.

Genel olarak aranjör fiyatları, mix, mastering gibi işlemlerle birlikte 10.000 TL civarından başlamaktadır.

Aranje Nedir?

Aranje, arrange kelimesinin dilimize geçmiş anlamı, düzenleyicidir. Aranjör nedir yazısında görüldüğü üzere aranje etmek, temelde teorik anlamda bir müzik eserinin dengesini, çatısını kurmak demektir. 

Bir müzik eserinde bir çok ses, işitsel öğe bulunur. Her ses ya da sesin çıktığı enstrüman kendini ön plana çıkartmak isteyecektir, çünkü genelde enstrüman çalan virtüözler işlerini önde göstermek isteyeceklerdir. Bu seslerin dengesini ritmik, melodi açısından düzenlemek ve merkezde ana fikrin, temel duygunun kalmasını sağlamak adına diğer tüm sesleri belirli bir hizaya sokmak aranje etmek demektir ve bu işi aranjörler yaparlar .  

Mix ve Mastering Nedir?

Mix işlemi, mikser kelimesindeki gibi bir çok lokal kaydı birbirine karıştırmak anlamında kullanılmaktır. Bir müzik eserinde birden çok mix bulunabilir, bu mixler farklı ellerden ve araçlardan çıkmaktadırlar. Bu durumda mastering de bu bu mixleri aranjenin temel duygusuna uygun olarak dengeleme, düzenleme ve ayarlama işlemidir.

Mastering işlevi bir çok elden çıkan mix çalışmalarının ustaca bir yetenekle dengelenmesi demektir.

Teknik ve teorik açıdan daha fazla bilgi almak isterseniz : http://www.muzikmutfagi.com/mastering-nedir-nasil-yapilir/

Klip Çekimi Nasıl Yapılır?

Klip çekimi nasıl yapılır sorusuna klibi yapılacak müzik eseri nasıl bir prodüksiyon gerektiriyor diye başka bir soruyla cevap vermeliyiz. Bazı klipler kullanılacak mekan, ışık, model, oyuncu ya da diğer prodüksiyonu arttıran unsurlardan bağımsız olarak yaratıcı bir senaryo ile daha verimli olabilmektedir.  Örneğin Pharrell Williams’ın Happy single’ı için çektiği klip çok büyük bir prodüksiyon gerektirmiyor, lakin doğal oyunculuklar ve doğru kamera kullanımı ile çok verimli bir hal almış.

Klip çekimi yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta; müziğin ritmi ve kullanılacak planların kurgusu arasındaki uyumu sağlayabilmektir.

Bazı klipler müziğin yarattığı imgelem (duygu) üzerine kurulan müziğin ritminden bağımsız bir hava oluşturabilirler. Ör: The Chemical Brothers – Sometimes I Feel So Deserted

Bazı kliplerde performans ve hikayenin yaratıcı bir şekilde buluştuğu karma bir yapı kurulurken, bazı kliplerde de sadece performans çekimleri kullanılmaktadır. Önemli olan klibin ve klibi çekilecek müziğin organik- mekanik ya da duygusal anlamdaki uyumudur. Ör: Florence + The Machine – Ship To Wreck

Aslında bir sanat eseri olarak bir müzik direkt olarak etkilidir, herhangi bir klibe ihtiyacı yoktur, lakin eğer müzik sanatçısının oluşturduğu eseri yakalayabilen bir yönetmen ile çalışılırsa o zaman müzik kendi salt değerinden taviz vermeden çok daha önemli bir noktaya varacaktır .

Klip Çekimi Fiyatları

Müzik klibi çekim fiyatları mix-mastering ve aranjesi tamamlanmış şarkılarınız için yazılacak senaryoya ve senaryoya göre belirlenecek prodüksiyon çalışmalarına göre değişmektedir.

Klip çalışmalarında maliyeti belirleyen temel unsur klip çalışmasının kurgusudur. Kurguya göre ortaya çıkan kaba senaryo taslağında yönetmen, görüntü yönetmeni, kamera hareket aksesuarları ve klip çekimi yapılacak mekan gibi unsurlar fiyatların değişmesine neden olmaktadır.

Örnek fiyatlar aşağıda belirtilmiştir.

Müzik Klibi Çekim Fiyatları | meyfilm

Müzik klibi çekim fiyatları, klip yaptırmak isteyen sanatçı ve klibi çeken yönetmenin kurguladığı senaryoya göre kullanılan teknik, estetik araçların cinsine ve kalitesine göre değişmektedir.

Müzik klibi çekim fiyatları konusunda “şarkınızı dinleyelim, fiyatlandırmayı ona göre yapalım!” düsturunu takip ediyoruz. Müzik gruplarına ekstra %10 indirim !

* Klip çekimi ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz, klip çekimi sayfamıza tıklayın!