Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/meyfilm/public_html/wp-content/themes/kalium-child/kalium-child.template#template on line 43

Klip Çeken Firmalar

klip-çeken-firmalarKlip Çeken Firmalar

Klip çeken firmalar, genel olarak film prodüksiyon alanının içindeki en yaratıcı işlevi yerine getiren firmalardır. Film prodüksiyon alanında en yaratıcı alanlar;

  • Uzun Metraj ve Kısa Metraj Film Çekimi
  • Reklam Filmi Çekimi
  • Klip Çekimi

alanlarıdır.

Klip çeken firmalar, filmcilik mesleğinin pratik bir iş olduğunu bilirler, ama bunun dışında yerli ve yabancı yaratıcı iş örneklerini, bu alanlarla ilgili makale ve kitapları inceler ve kendilerini bu alanlarda sürekli güncel tutmaya çalışırlar.

Klip Çeken Yönetmenler

Klip çeken yönetmenler, bir firma içinde çalışan, freelance çalışan ya da kendi firmasını işletenler olarak ayrılabilir. Önemli olan yönetmenin nerede, nasıl çalıştığı değil, yapılacak klip çekimi projesinde kendisinin uygun olup olmadığıdır.

Klip çeken yönetmenleri araştırırken, kendisinin daha önce yaptığı işlere bakmalı ve kendi şarkımız için uygun kurguyu yakalayıp yakalayamayacağını kontrol etmeliyiz. Bir müzik sanatçısı, bir müziği oluştururken yakaladığı duyguyu yönetmene ifade etmediği halde, yönetmen bu duyguyu yakalayabilmişse bu durumda genellikle bu yönetmenle çalışmak büyük bir problem oluşturmayacaktır.

Klip Çekimi Maliyeti

Klip çekimi maliyeti, genel olarak hangi yönetmen ya da hangi firmayla çalıştığınıza bağlı olarak değişmektedir. Klip çekerken, büyük bir maliyetinin bizi beklediğini bildiğimiz için bazen maddi anlamda dikkatli davranmamız gerekebilir. Bu durumlarda istediğimiz yönetmenle çalışmak yerine daha uygun bir klip çekimi maliyeti oluşturan kişi veya firmayla çalışmak isteyebiliriz.

Örnek Kliplerimizi incelemek isterseniz.

Trapcity kliplerini çektiğimiz önemli bir markadır: https://www.youtube.com/channel/UC65afEgL62PGFWXY7n6CUbA

Share your thoughts