Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/meyfilm/public_html/wp-content/themes/kalium-child/kalium-child.template#template on line 43

Müzik Klibi Çekim Fiyatları

Müzik Klibi Çekim Fiyatları aranje, mastering ve final mix işlemleri tamamlanmış şarkılarınız için yazılacak senaryoya göre değişmektedir .

Söz yazımından klip çekimine kadar geçen zorlu süreci hızlı ve güvenilir bir şekilde meyfilm’de halletmek ister misiniz?

Müzik Klibi Çekim Fiyatlarımeyfilm olarak Müzik Prodüksiyon çalışmaları da yapıyoruz. Aranje, mix, mastering ve söz yazımı gibi ihtiyaçlarınızda interdisipliner çalışma biçimiyle ekibimize kattığımız  yeni dostlarımızla müzik ve stüdyo sorunlarınızı da aşıyoruz.

Müzik prodüksiyon, söz yazımı, beste, aranje, aranjör, mix ve mastering konusunda merak ettikleriniz için : https://meyfilm.com/muzik-produksiyon

Müzik Prodüksiyon Fiyatları

Aranje, Mix ve Mastering Çalışmalarını Yaptığımız Son Parçalar

Mavi Ft. Güneş
Benim İstanbul'um Sensin

Tepki
Doğuştan Flex

Mavi 
Ama Hala


Mamba, Tepki
Maşallah

Fery
Darmaduman

Kiofly
Sözlerin Gözlerinde

Mesori Grey, Sokin
Gridlock

Saru
Açık Arama

Hızlı Soru-Cevap

Klip Çekimi Kaç TL?

Klip çekimi fiyatları genel olarak 5.000 TL’den başlamaktadır. Klip içinde kullanılacak araçlara, klibi çekecek kişiye, klip çekiminde kullanılacak kamera ve ışık araçlarına göre fiyatlar artış göstermektedir.

Biraz aşağıya inerek klip çekimi paket fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz!

Çektiğim Klibi Nerede Paylaşabilirim?

Klip çekimi bittikten sonra isterseniz klibinizi kendi youtube kanalınızda ya da başka bir sosyal platformda paylaşabilirsiniz.

Ya da Netd gibi platformlarda bir miktar ücret ve izlenme komisyonu vererek paylaşımlar yapabilirsiniz. Burada önemli olan sizin pazarlama stratejinizdir.

Netd, vevo, avrupa müzik gibi kanallarda yayınladığınızda daha fazla izlenme alırsınız ama haklarınızdan belirli şartlarda vazgeçmiş sayılırsınız.

Klip Çeken Kişiye Ne Denir?

Klip Çeken kişiye yönetmen denir.

Genel olarak yönetmenler uzmanlaştıkları alanlara göre sıfatlar alırlar. Film yönetmeni, dizi yönetmeni, klip yönetmeni ve reklam yönetmeni gibi.

Klip Çekimi Nasıl Yapılır?

Klip çekimi, hazır bir kaydı olan müzik eseri için yapılan çalışmadır.

Klip çekimi, her türlü film prodüksiyon çalışmasındaki gibi müziğin türüne ve ruhuna uygun bir ortamda belirli teknik ekipmanlarla çekilir.

Klip Çekimi Ne Demek?

Klip Çekimi, herhangi bir video çekimidir.

Eğer klip bir müzik eseri için çekiliyorsa bu durumda ismi müzik klibi çekimi olacaktır. Genel olarak klip çekimi dendiğinde bir müzik için çekilen video çalışması akla gelmektedir.

Klip Çekerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Klip Çekimi yaparken en önemli detay klip çekimi yapılmadan önce müziğin kendisine uygun bir senaryo- performans çekimi sentezi kurabilmektir. En önemli ayrıntı; müziğin ruhuna uygun bir görsel evren kurabilmektir.

Daha sonra çekim ve çekim sonrası süreç bu evrenin atmosferine göre ayarlanabilir.

Müzik Klibi Çekim Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Müzik Klibi Çekim Fiyatları; yönetmen, kamera ve diğer prodüksiyon masraflarına göre kabaca aşağıdaki gibi fiyatlandırılabilir. Bu fiyatlar paket fiyatlardır, bu yüzden prodüksiyon koşullarına göre fiyatlar değişebilmektedir.

Örneğin bir klipte eğer havadan çekim yapılacak olursa buna bağlı drone ve drone operatörü geleceğinden dolayı maliyet artacaktır. Yine bunun gibi farklı görüntü yönetmenleri, farklı kameralar ve farklı lens setleri fiyatı değiştirecektir. Manuel sinema lensleri ve bağlı oldukları video kameralar autofocus yapmadığından dolayı focuspuller bir operatöre ihtiyaç duyulur. Bu da doğal olarak maliyet demektir. Müzik klibi çekim fiyatları değişecektir.

Klip çalışmalarında maliyeti belirleyen temel unsur klip çalışmasının kurgusudur. Kurguya göre ortaya çıkan kaba senaryo taslağında yönetmen, görüntü yönetmeni, kamera hareket aksesuarları ve klip çekimi yapılacak mekan gibi unsurlar müzik klibi çekim fiyatları açısından değişime neden olmaktadır.


Klip Çekim Fiyatları

ÖRNEK tABLO

 Çözünürlük  ve Kamera

Farklı Mekanlar

Kameraman, Görüntü Yönetmeni

Klip Yönetmeni

Işık Araçları

Senaryo ve Kurgu Bütünlüğü

Video Efektler ve Montaj Süreci

Ekip Büyüklüğü

uYGUN bÜTÇELİ

DAha az kaynakla, daha iyi sonuç için az mekanlı


6.000 TL- 10.000 TL


HD, 2K, 4K, Genellikle Sony A Serisi,  Fuji Serisi ya da Black Magic Serisi

1-2 Mekan, Az Mekan -  Çok Verim

Kameraman

Temel Aydınlatma Işık Araçları

Temel Seviye Color Correction, Basit Silme, Temizleme, Dekupe, Düzeltmeler

3- 6 Kişi


yARATICI

Biraz Gezebiliriz, EV, Araba, Tekne, Stüdyo


10.000- 50.000 TL

 2K, 4K, Genellikle Sony FS7 Serisi, Duruma Göre Alexa, Red, Venice Kameralar

2-4 Mekan Mobilite Fazla

Görüntü Yönetmeni

Semi Pro Işık Araçları

Color Grading, Correction, Mask ve Video Efekt Düzenlemeler

5- 12 Kişi


lÜKs

EMrinizdeyiz, İSterseniz orta metraj bir film bile çekebiliriz 🙂


50.000 - 200.000 TL

4K, 6K, 8K Alexa Mini, LF, Red Gemini, Sony Venice Kameralar

Senaryo Odaklı Mekan Analizi

Görüntü Yönetmeni

Profesyonel Işık Araçları, Karavan ve Jenaratör Servisleri

Color Grading, Correction, Mask ve Video Efekt Düzenlemeler, Green veya Blue Screen

15- 45 Kişi


Klip Çekimi Yaptığımız Sanatçılar

OZ
Mecalim Yok
Direnç
Gel Benimle
Umut
Varya
Alihan
Bir Nefes
Harun Sürek
Terk-i Diyar
OZ
Yok
Engin Atalay
Zamanla
OZ
Umrumda Değil
KRISTINA
NEKA DA GOVORYOT
Murat Maytahan
Yarı Kalanım
Yiğit Sarıkaya
Yakın Yıkın
Nebula
Aşk Danışmaz
Çağdaş Gögeer
Yorulmadım
Sementa Düzyol
Aşk Vurur
Bülent Ünal
Ela Gözlü Pirim Geldi
Polemick
Alev Alıyor Dünyam
Arman Cekin
One Day

OZ
Kristal Çocuk
Hassan Bedran
Lam Akun
Ramadan Muminoğlu
En Güzel Kader
Mert Deniz
Boşver Gitsin
Gökhan Keskin& Abdülkadir Gün
Vatan
Bekir Matur
Dağdan Dağa

Klip Çekimi Yapıyor Olduğumuz Sanatçılar

*Trap City etiketli Arman Cekin’in One Day teklisi için Ortaköy ve Galata Kulesi’nde çekimlerimiz tamamlandı. Model olarak Maral Tatar hanımefendi ile çalışıldı.

Oz’un yeni teklisi “Kristal Çocuk” klip çekimi tamamlandı.

*Almanya’da yaşayan sanatçımız Umut Demir’in Varya teklisinin çekimleri tamamlanmıştır.

*Çağdaş Göğeer’in teklisi “Yorulmadım” için çektiğimiz klip çalışması tamamlanmıştır. Montaj aşamasındadır.

*Lislas’ın klip çalışması tamamlanmıştır.

Klip Çekimi Nedir?

klip-çekimi-oz-umrumda-değilKlip çekimi, bir müzik sanatçısı için yapılan görsel bir tanıtımdır. Klip videosu, aranje, mix, mastering gibi işlemleri tamamlanmış özgün bir beste için yapılabildiği gibi, beste ve söz yazarlığı başkasına ait olan bir müzik (cover) için de aynı işlemlerden geçirilerek yapılabilmektedir.

Klip çekimi yaptırmak isteyen bir müzik sanatçısı müziğin söz- beste ve müzik kurgusuna uygun düşen video klip içeriği vasıtasıyla müziğinin daha fazla popüler olmasını (daha büyük hedef kitleye ulaşmasını) sağlayabilir .

Klip yaptırmak isteyen sanatçılar öncelikle müziklerinin (beste) ruhunu anlayabilecek bir klip yönetmeni bulmalı, yönetmen ve müzik sanatçısı üzerinde mesai harcayarak klip tüm unsurlar detaylı bir şekilde düşünülerek tamamlanmalıdır.

Klip Çekimi İçin Neler Gereklidir?

Aranjesi Yapılmış Bir Müzik- Parça (Single)

Klip Yönetmeni

Kamera+ Lens ve Çekim Araçları- Görüntü Yönetmeni

Işık ve Araçlar- Işık Şefi

Stilist- Danışman

Manager ve Konsept Danışmanı

Kostüm- Makyöz ve Kuaför

Klip için Senaryo Yazımı

Çekim Mekanlarının Belirlenmesi

Çekim Yapılması

Kurgu + Montaj+ Coloring – Editing

Klip çekimi yapılabilmesi için öncelikle aranjesi yapılmış bir müziğe ihtiyaç duyulur. Daha sonra sanatçı ya da sanatçının menajeri klibi tamamlayabilecek yetkinlikte bir yönetmen ile anlaşır. Yönetmen- Sanatçı ve Menajer klip konusu üzerinde çalışmak üzere bir toplantı gerçekleştirirler. Bu toplantı sonrasında klip çekim tarihi ve prodüksiyon koşulları belirlenir. Yönetmen çekim şartlarına ve tarihine uygun olarak kendi çekim ekibini toplamak ve düzenlemek zorundadır. Yapımcı ise yönetmen ile anlaşılan ücreti klip tamamlandığında teslim etmek durumundadır.

Toplantıda belirlenen tarihte klip çekilir. Çekim yapılan ham görüntüler yönetmen ve montajcının ortak hazırladığı bir kaba kurguyla sanatçı ve menajere sunulur. Son revizeler de yapıldıktan sonra renk (color correction) ve yaratıcı efektler uygulanır. Son olarak klip internet ve tv medya ortamlarında yayınlanabilecek şekilde hazırlanır. Kj (Lower Third) bilgileri de yazıldıktan sonra klip artık hazırdır.

Klip videosu çekimi ve montaj işlemleri tamamlandığında daha önceden hazırlanan medya planlama stratejisi doğrultusunda klibin gerekli yayın izinlerini alınır. Klip tv platformunda, sosyal medya platformlarında ve vimeo- you tube gibi video platformlarında yayınlanır.  Sanatçı reklam yapılabilmesi adına programlara konuk edilir, ücretli reklamlar verilir. Netd Müzik youtube kanalı şu sıralar en çok klibin yayınlandığı alandır.

Bazı müzik prodüksiyon firmaları gerekli izni alınmış klipleri netd müziğe yükleyebildikleri gibi birkaç önemli firmada  klipleri kendi you tube kanallarına yüklemektedirler. (Poll Production, Sony, Üç Adım Müzik, Müzik Play vs.)

Klip Çekimi Yapan Firmalar Hangileridir?

Klip Çekim Engin Atalay | meyfilmKlip çekimi yapan firmalar içinde bulunan meyfilm olarak her türlü bütçeye uygun kliplerinizi farklı yönetmen, farklı görüntü yönetmenleri ve farklı prodüksiyon aşamalarına göre özenle hazırlıyoruz. Gönül rahatlığıyla bizi tercih edebilirsiniz.

meyfilm, Mehmet Emin Yıldırım tarafından kurulmuş bir firmadır. Mehmet Emin Yıldırım festival yönetmeni filmler yapıp, beş sene civarında sinema eğitimleri verdikten sonra prodüksiyon çalışmalarına hız vermiştir.

meyfilm; Acıbadem Hastanesi, İstanbul Üniversitesi, Arena Bilgisayar, Çatalca Belediyesi, Sultanbeyli Belediyesi gibi bir çok önemli kurum ya da özel firmaya tanıtım ve reklam filmleri çekmiştir. Bu yüzden önemli referansları bulunan bir firmadır.

Klip yapan firmalar arasında meyfilm’in önemli bir farkı da tüm firma çalışanlarının belirli bir ekole bağlı olması ve aynı kişiden eğitim alıp sektör çalışmalarına başlamasıdır .

Örnek Çalışmalarımız

Klip Çekimi Yapan Yönetmenler Kimlerdir?

Klip Çekimi Bülent Ünal | meyfilmmeyfilm bünyesi içerisinde farklı yönetmenlik çalışmaları yapabilecek, yani farklı klipler yapabilecek birkaç farklı yönetmen bulunmaktadır. Genel anlamda beğenilen bir müziğin klip çekimi çalışmasını Mehmet Emin Yıldırım yapmaktadır.

Klip videosu çalışmasında en önemli unsur iki sanatçının ortak bir paydada buluşabilmesidir. Klip; birbirinden bağımsız yer ve zamanlarda çekilen bir çok görüntünün belirli bir kurgu mantığında birleştirilmesi ile yapılır. Bu yüzden klip çekimi yapan yönetmenler ve müzik klibi yapılan sanatçılar arasında ortak bir ruh yakalanması zorunludur. Genel anlamda bir klip videosunu bir yönetmenle yapıp , istenilen özelliklere ulaşan sanatçılar aynı yönetmenle klipler yapmaya devam etmektedir. 

Klip Çekimi Yapan Yönetmenin Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Dijital teknolojinin büyümesi ile kamera sistemleri daha kolay ulaşılır hale gelmiştir. Bu yüzden kamera sahibi olan bir çok kişi iyi görüntü alabildikleri için iyi klip çekebileceklerini düşünmeye başlarlar. Aslında bir klip yönetmeninde bulunması gereken  özellik analitik kurgu yeteneğidir.

Klip çeken yönetmenler; müzik sektörüyle alakalı olmalı, kamera ses ve ışık sistemlerini asgari olarak tanımalı, senaryo yazma yeteneğine sahip, montaj programlarına içerikleri bakımından hakim ve analitik yetenekleri ile videosu yapılacak müziği iyi analiz edebilecek kişilerden seçilmelidir.

You Tube'da En Çok İzlenen Muzik Kanalları Hangileridir?

Netd Müzik

Poll Production

Muzik Play

Dokuz Sekiz Müzik

Aşk&Müzik Prodüksiyon

Kalan Müzik

Esen Müzik

2645 İstanbul

Musicom Prodüksiyon

Avrupa Müzik

3 Adım Müzik

Kınay Prodüksiyon

Seyhan Müzik

Cinan Plak

Pdnd Müzik

Ev Yapımı Müzik

Garaj Stüdyo