Profesyonel Fotoğraf Çekimi Fiyatları

%100 Müşteri Memnuniyeti ile çalıştığımız dost firmalarımızı görmek ister misiniz?

Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanlığı, Vodafone, Samsung Wisenet  gibi.

Tüm Referanslarımız

Hızlı Soru- Cevap

Profesyonel Ürün Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

Masa başı düzenleme işlemlerinin (Photoshop, Lightroom) teknolojinin gelişmesi ile çok önemli olduğunu anlamış bulunmaktayız.

Bu yüzden ürün fotoğrafı çekerken en önemli unsurlar;

 • Ürünü arka planından ayırmak için teknik olarak net çekmek gerekiyor.
 • Işıklandırma yeterli değilse raw çekim (ham çekim) yapılmasına dikkat edilmeli.
 • Işık elden geldiğince homojen dağılmalı.
 • Yansımalı parçalarda bile hatalı çekimler düzenlemeler  ile toparlanabiliyor ama daha dikkatli çekimler yapılmalı.
 • Makine performansı açısından 10MP ve üstü fotoğraf makineleri işinizi görecektir, lakin perspektif çok önemlidir. Aslında en önemli şey fotoğrafının doğru açıdan çekilmesidir. Diğer ayrıntılar bir şekilde çözülebilir.

Fotoğraf Çekimi Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Genelde ürün başına, ya da fotoğrafçının harcadığı mesai başına fiyatlandırma yapılmaktadır. Hizmet sektöründe yapılan işler birbirine benziyor olsa da çok küçük detaylar süreci değiştirmektedir.

Bu yüzden çalışılan kurum, fotoğrafçı ya da iş yükü fiyatları etkilemektedir.

Aşağıda sizin için hazırladığımız temel fiyatları görebilirsiniz!

Ürün Fotoğraf Çekimi

Organizasyon Fotoğraf Çekimi

profesyonel-fotoğraf-çekimi-erp3

Ürün Fotoğraf Çekimi ve İllüstrasyon

ürün-fotoğraf-çekimi-samsung-wisenet 1

Ürün Fotoğraf Çekimi- Dekupeli

Kişiye Özel Fotoğraf Çekimi

özel-fotoğraf-çekimi-direnç-polat1

Ürün Fotoğraf Çekimi ve İllüstrasyon

ürün-fotoğraf-çekimi-ekin-endüstriyel1

Fotoğraf Çekim Fiyatları- Örnek Tablo

 • 3.000 TL'den Başlayan

  *Organizasyon Süresine Bağlı
  *Sony A7R III + Sony, Zeiss Lens Seti, 42.4 MP
  *1-2 Mekan, Az Mekan - Çok Verim
  * Sony F60RM2 Flash
  * Ortamın Renk Isısına Göre Tüm Fotoğraflar Düzenlenir
  * 600 Ham Fotoğraf, Düzenlenmiş 150- 300 Fotoğraf

 • FUAR, SERGİ, ORGANİZE, TOPLANTI FOTOĞRAF ÇEKİMLERİ
 • 2.500 TL'den Başlayan

  *Ürün Sayısına Göre Süre
  *Sony A7R III + Sony, Zeiss Lens Seti, 42.4 MP
  *Bizim Stüdyomuz ya da Firmanın Kendi Adresi
  *Perde, Ürün Çadırları, 1 Key Light, 2 Fill Lİght
  *Tüm Fotoğraflar Transparan (PNG) ve Beyaz Fon (JPEG) Olarak Teslim Edilir.
  * Yaklaşık Ürün Sayısına Göre *2 Açı/Dekupe

 • ÜRÜN FOTOĞRAF ÇEKİMİ
 • 3.500 TL'den Başlayan

  *Organizasyon Süresine Bağlı
  * Sony A7R III + Sony, Zeiss Lens Seti, 42.4 MP
  * Çekilmek İstenen Dekora Göre Adres Seçimi
  * Temel Sinema Aydınlatma Araçları
  * Makyöz
  * Green, Blue Screen ya da Sonsuz Fona Göre Dekupe
  * Kişiye Özel Düzenlemeler, Yüz, Makyaj
  * Yaklaşık 10- 50 Fotoğraf

 • KİŞİSEL FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Profesyonel Fotoğraf Çekimi Nedir?

Profesyonel Fotoğraf Çekimi Nedir ?

Profesyonel fotoğraf çekimi, fotoğraf sanatıyla ilgili doğru teknik ekipmanların konusunda tecrübeli fotoğraf sanatçısı tarafından kullanılması ile elde edilen fotoğraftır.özel-fotoğraf-çekimi-direnç-polatkapak

Profesyonel fotoğraf çekimi, sadece ışık ve fotoğraf makinesinin teknik ayarlarının analitik olarak doğru yapılması ile elde edilemez. Fotoğraf çekimlerinde önemli olan “konu ( obje)” ve bu konunun nasıl değerlendirilmesi gerektiği sorunsalıdır.

Örneğin teknik- mükemmelliğin yakalandığı bir stüdyo ortamında cansız bir nesneyi (ürün) çekmek ile canlı bir varlığı çekmek arasında önemli farklar bulunmaktadır. Ayrıca yine ideal bir stüdyo ortamında iki farklı canlı varlığı örneğin kedi ve insanı fotoğraflamak ile iki insanı fotoğraflamak arasında da çok önemli detaylar bulunmaktadır. Tüm koşulların aynı olduğu bir ortamda bir kişinin en azından “berbat” denilebilecek bir fotoğrafı “çok güzel” denilebilecek başka bir fotoğrafı da çok rahat bir şekilde fotoğraflanabilir. Burada önemli olan fotoğrafçıdır.

Bu bağlamda bakıldığında bir fotoğrafçı için asıl önemli olan kadraj algısı (konuyu diğer nesnelerle ilişkisi bazında ele alma) dır. Fotoğraf makinesi ve diğer teknik araçlar teknolojik olarak hangi seviyede olursa olsun, önemli olan fotoğrafı çeken fotoğrafçının bakış açısıdır.

Profesyonel fotoğraf çekimi yaptırmak isteyen bir kişi-kurum ya da kuruluşun fotoğrafın teknik özelliklerden ziyade fotoğrafçının kendileri ile kurduğu ilişkiye , fotoğrafçının kendi ana konularına (müşteri-ürün) olan yakınlığına ve en önemlisi de kişisel tecrübesine bakması gerekmektedir .

Profesyonel Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

Profesyonel Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

profesyonel-fotoğraf-çekimi-erpcommitteekProfesyonel fotoğraf çekimi nasıl yapılır sorusuna verilebilecek en pratik cevap: fotoğraf çekimini yaptırmak isteyen firma-kurum ya da kişiyle fotoğraf çekimi yapan sanatçının tam,net ve doğru bir şekilde anlaşması ile yapılır, olmalıdır.

Profesyonel fotoğraf çekimi yapan bir fotoğraf sanatçısının teknik bilgisi ile fotoğrafı çekilen obje ya da subjenin içeriksel bilgisi tam örtüşebilmelidir. Yani fotoğrafçı, kendisine verilen biçimsiz bilgiyi fotoğraf tekniği kullanarak bir biçime sokmalıdır.

Profesyonel fotoğraf çekimi, gerçekten ancak ve ancak fotoğrafçı ile fotoğrafı çekilen konunun oluşturduğu uyum ile gerçekleşebilir. Çünkü bir fotoğrafçı, daha önceki yaptığı işlerden kalma tanıdık tecrübeyi her yeni işine katmayı daha kolay ve pratik bulur, yani fotoğrafçı her konuyu aynı görmeye meyillidir. Bu durumu aşabilmek için fotoğrafı çekilen konunun sıfırdan ele alınması gerekmektedir. Her kişiyi aynı açıdan çekmenin fotoğrafı çekilen kişiyi her seferinde en iyi şekilde göstermeyeceği kesindir. Bu nedenle her türlü konu kendisine has özellikleri ile yeniden ele alınmalı, her seferinde yeni teknik koşullar vasıtasıyla konu yeniden anlatılmalıdır .

Kısaca: teknik olarak ideal seviyede bilgi seviyesine sahip bir fotoğraf sanatçısının, çekim yapacağı konuyla ilgili aldığı brief (bilgiyi) yorumlayarak yaptığı fotoğraf çekimi, profesyonel fotoğraf çekimi olarak adlandırılabilir .

Profesyonel Fotoğraf Çekimi Nerelerde Kullanılır?

Profesyonel fotoğraf çekimi sonucunda oluşan fotoğraflar bir çok farklı alanda kullanılabilir. Belli başlı alanlar şunlardır:

 • Kişiye Özel Fotoğraf Çekimi: Oyuncu, sporcu, ya da profesyonel fotoğraf çekimi yaptırmak isteyen yönetici, firma sahibi, çalışan herhangi bir bireyin kendiyle ilgili tanıtım çalışmalarında kullandığı fotoğraflar;
 • ürün-fotoğraf-çekimi-ekin-endüstriyelanaÜrün Fotoğraf Çekimi: Herhangi bir firmanın yeni ürettiği ya da yenilediği bir ürün için dekupe çalışması ile transparan bir şekilde ya da farklı konseptler içinde kullandığı fotoğraflar;
 • Event- Organizasyon Fotoğraf Çekimi: Herhangi bir etkinlik, gece, lansman, düğün, sünnet ya da organizasyonun ölümsüz kılınması amacıyla kullanılan fotoğraflar;
 • Doğum Fotoğraf Çekimi; bir mucizenin dünyaya merhaba dediği anları yakalamak amacıyla kullanılan fotoğraflar;

Bu bahsi geçen alanlarda profesyonel fotoğraf çekimi yapılabilmektedir. Bu alanların hepsinin gerektirdiği iş tecrübesi birbirinden farklıdır. Bu yüzden bu alanların hepsinde uzmanlaşan farklı fotoğrafçılar bulunabilmektedir.