Profesyonel Fotoğraf Çekimi Fiyatları

profesyonel-fotoğraf-çekimi-erp3
ürün-fotoğraf-çekimi-samsung-wisenet 1
özel-fotoğraf-çekimi-direnç-polat1
ürün-fotoğraf-çekimi-ekin-endüstriyel1

Fotoğraf Çekim Fiyatları- Örnek Tablo


pRofesyonel fotoğraf Çekimi Fiyatları

ÖRNEK tABLO

Yaklaşık Çalışma Süresi

 Çözünürlük  ve Fotoğraf Makinesi

Farklı Mekanlar

Profesyonel Fotoğrafçı

Işık Araçları, Makyaj 

Ürün Başı Fiyatlama

Dekupe İşlemi (Mask)

Temel Photoshop Düzenlemeleri

Yaklaşık Fotoğraf Adeti

Fuar, Sergi, Organize, TOplantı FOtoğraf Çekimleri


LokasyonA BAĞLI

2.500 TL- 5.000 TL


 1 Gün = 8 Saat

Sony A7R III + Sony, Zeiss Lens Seti, 42.4 MP

1-2 Mekan, Az Mekan -  Çok Verim

Sony F60RM2 Flash

Ortamın Renk Isısına Göre Tüm Fotoğraflar Düzenlenir

600 Ham Fotoğraf, Düzenlenmiş 150- 300 Fotoğraf


ÜRÜN FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Ürün Başı Fiyatlama

Yapılacağı İÇİn Fİyat ALınız. Bizim stüdyomuzda ya da sizin firmanızda çekilebilir.  Ürün Sayısına Göre Süre 

Sony A7R III + Sony, Zeiss Lens Seti, 42.4 MP

Bizim Stüdyomuz ya da Firmanın Kendi Adresi

Perde, Ürün Çadırları, 2 Key Light, 1 Fill Lİght

 Tüm Fotoğraflar Transparan (PNG) ve Beyaz Fon (JPEG) Olarak Teslim Edilir.

Yaklaşık Ürün Sayısına Göre *2


KİŞİSEL FOTOĞRAF ÇEKİMİ

DIşarda, Evinizde, Ya da Stüdyo Çekimine GÖre Fiyatlar Değişmektedir.


1.500 TL- 5.000 TL

2- 8 Saat

Sony A7R III + Sony, Zeiss Lens Seti, 42.4 MP

Çekilmek İstenen Dekora Göre Adres Seçimi

Temel Sinema Aydınlatma Araçları

Makyöz

Green, Blue Screen ya da Sonsuz Fona Göre Dekupe 

Kişiye Özel Düzenlemeler, Yüz, Makyaj 

Yaklaşık 10- 50 Fotoğraf


Profesyonel Fotoğraf Çekimi Nedir ?

Profesyonel fotoğraf çekimi, fotoğraf sanatıyla ilgili doğru teknik ekipmanların konusunda tecrübeli doğru fotoğraf sanatçısı tarafından kullanılması ile elde edilen doğru fotoğraftır.özel-fotoğraf-çekimi-direnç-polatkapak

Profesyonel fotoğraf çekimi, sadece ışık ve fotoğraf makinesinin teknik ayarlarının doğru yapılması ile elde edilemez. Fotoğraf çekiminde esas önemli olan her zaman “konu ( obje)” ve bu konunun nasıl değerlendirilmesi gerektiği sorunsalıdır.

Örneğin teknik olarak mükemmelliğin yakalandığı bir stüdyo ortamında cansız bir nesneyi (ürün) çekmek ile canlı bir varlığı çekmek arasında önemli farklar bulunmaktadır. Ayrıca yine ideal bir stüdyo ortamında iki farklı canlı varlığı örneğin kedi ve insanı fotoğraflamak ile, iki insanı fotoğraflamak arasında da çok önemli detaylar bulunmaktadır. Tüm koşulların aynı olduğu bir ortamda bir kişinin en azından “berbat” denilebilecek bir fotoğrafı “çok güzel” denilebilecek başka bir fotoğrafı da çok rahat bir şekilde fotoğraflanabilir. Burada önemli olan fotoğrafçıdır.

Bu bağlamda bakıldığında bir fotoğrafçı için asıl önemli olan kadraj algısı (konuyu diğer nesnelerle ilişkisi bazında ele alma) dır. Fotoğraf makinesi ve diğer teknik araçlar teknolojik olarak hangi seviyede olursa olsun, önemli olan fotoğrafı çeken fotoğrafçının bakış açısıdır.

Profesyonel fotoğraf çekimi yaptırmak isteyen bir kişi-kurum ya da kuruluşun fotoğrafın teknik özelliklerden ziyade fotoğrafçının kendileri ile kurduğu ilişkiye , fotoğrafçının kendi konularına olan yakınlığına ve en önemlisi de kişisel tecrübesine bakması gerekmektedir .

Profesyonel Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

Profesyonel Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

profesyonel-fotoğraf-çekimi-erpcommitteekProfesyonel fotoğraf çekimi nasıl yapılır sorusuna verilebilecek en pratik cevap: fotoğraf çekimini yaptırmak isteyen firma-kurum ya da kişiyle fotoğraf çekimi yapan sanatçının tam ve doğru bir şekilde anlaşması ile yapılır, olmalıdır.

Profesyonel fotoğraf çekimi yapan bir fotoğraf sanatçısının teknik bilgisi ile fotoğrafı çekilen obje ya da subjenin içeriksel bilgisi tam örtüşebilmelidir. Yani fotoğrafçı, kendisine verilen biçimsiz bilgiyi fotoğraf tekniği kullanarak bir biçime sokmalıdır.

Profesyonel fotoğraf çekimi, gerçekten ancak ve ancak fotoğrafçı ile fotoğrafı çekilen konunun oluşturduğu uyum ile gerçekleşebilir. Çünkü bir fotoğrafçı, daha önceki yaptığı işlerden kalma tanıdık tecrübeyi her yeni işine katmayı daha kolay ve pratik bulur, yani fotoğrafçı her konuyu aynı görmeye meyillidir. Bu durumu aşabilmek için, fotoğrafı çekilen konunun sıfırdan ele alınması gerekmektedir. Her kişiyi aynı açıdan çekmenin fotoğrafı çekilen kişiyi her seferinde en iyi şekilde göstermeyeceği kesindir. Bu nedenle her türlü konu kendisine has özellikleri ile yeniden ele alınmalı, her seferinde yeni teknik koşullar vasıtasıyla anlatılmalıdır .

Kısaca: teknik olarak ideal seviyede bilgi seviyesine sahip bir fotoğraf sanatçısının, çekim yapacağı konuyla ilgili aldığı brief (bilgiyi) yorumlayarak yaptığı fotoğraf çekimi, profesyonel fotoğraf çekimi olarak adlandırılabilir .

Profesyonel Fotoğraf Çekimi Nerelerde Kullanılır?

Profesyonel fotoğraf çekimi sonucunda oluşan fotoğraflar bir çok farklı alanda kullanılabilir. Belli başlı alanlar şunlardır:

  • Kişiye Özel Fotoğraf Çekimi: Oyuncu, sporcu, ya da profesyonel fotoğraf çekimi yaptırmak isteyen yönetici, firma sahibi, çalışan herhangi bir bireyin kendiyle ilgili tanıtım çalışmalarında,
  • ürün-fotoğraf-çekimi-ekin-endüstriyelanaÜrün Fotoğraf Çekimi: Herhangi bir firmanın yeni ürettiği ya da yenilediği bir ürün için dekupe çalışması ile transparan bir şekilde ya da farklı konseptler içinde,
  • Event- Organizasyon Fotoğraf Çekimi: Herhangi bir etkinlik, gece, lansman, düğün, sünnet ya da organizasyonun ölümsüz kılınması amacıyla,
  • Doğum Fotoğraf Çekimi; bir mucizenin dünyaya merhaba dediği anları yakalamak amacıyla,

profesyonel fotoğraf çekimi yapılabilmektedir. Bu alanların hepsinin tecrübe çemberi birbirinden farklıdır. Bu yüzden bu alanların hepsinde uzmanlaşan farklı fotoğrafçılar bulunabilmektedir.