Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/meyfilm/public_html/wp-content/themes/kalium-child/kalium-child.template#template on line 43
Tanıtım Filminin Önemi ve Tanıtım Filmi Fiyatları

Tanıtım Filmi Fiyatları ve Reklam Filmi Fiyatları

Tanıtım Filmi Fiyatları ve Reklam Filmi Fiyatları

Tanıtım Filmi Fiyatları ve Reklam Filmi FiyatlarıTanıtım filmi fiyatları ve reklam filmi fiyatları arasındaki farkı öğrenmeden önce genel olarak aynı anlamda kullanılan bazı kavramları birbirinden ayırmamız gerekmektedir.

Bu kavramlar tanıtım filmi, tanıtım reklam filmi, tanıtım videosu, reklam videosu gibi kavramlardır. Çünkü genel olarak aynı anlamda kullanılan bu kavramlar film prodüksiyon şirketleri tarafından farklı içerikleri işaret etmektedir ve yapım maliyeti birbirinden  farklı olan çekim faaliyetleridir.

Fotoğraf Referansımız B.A Mimarlık’a aittir. https://bigeakbaba.com/

Tanıtım Filmi Prodüksiyonları ve Fiyatları

Tanıtım filmi prodüksiyonları kavramsal olarak birbirinden ayrıldığı gibi fiyat olarak da birbirinden ayrılmaktadır.

Tanıtım Filmi Fiyatları: 10.000 TL’den civarından başlamaktadır. Tanıtım Filmi Örnekleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Tanıtım Videosu Fiyatları: İnfografikler de içerebildiğinden 12.000 TL civarından başlamaktadır.

Animasyon Tanıtım Filmi Fiyatları: Eğer animasyon tamamen el çizimi ise dakikası 30.000 TL civarından başlamaktadır. Hazır temalar kullanılırsa da dakikası 6.000 TL civarından başlamaktadır.

Animasyon Reklam Filmi Fiyatları: Genel olarak çizim olduğu için ücretleri 30.000 TL civarında olmaktadır.

Reklam Filmi Çekimi Fiyatları: Hazır senaryo ve popüler oyuncular kullanılırsa 100.000 TL civarından başlayan fiyatlar olmaktadır. Masa başı bir çalışma ya da popüler olmayan noname isimlerle yapılan çalışmalar daha uygun fiyatlara gelebilmektedir.

Reklam Filmi Ya da Tanıtım Filmi? Hangisini Seçmeliyiz?

Firmanız üretime dayalı ise daha çok üretim sahasının gösterilmesi gerekiyorsa o zaman firmanıza klasik bir tanıtım filmi çekimi gerçekleştirmek yeterli olacaktır. Çünkü sizin reklam yapabileceğiniz ürün ya da saha genel müşteri kitlesine uygun ve gösterişli değildir ve ancak özel ilgisi olan kişiler tarafından anlaşılabilir konular içermektedir.

Fabrika Tanıtım Filmi

Firma Tanıtım Filmi

Kişi Tanıtım Filmi 

Şirket Tanıtım Filmi gibi kavramlar daha basit video çekimleri için kullanılmaktadır. Bu tür video prodüksiyon çalışmaları genel olarak 5.000 TL-100.000 TL fiyatları arasında fiyatlandırılmaktadır.

Eğer firma önemli bir ürüne odaklıysa ve bu ürünün kendisi ürünün üretiminden daha önemliyse bu durumda firma reklam filmi çekimi çalışmasına girebilir. Reklam filmi çekimi daha meşakkatli bir iştir. Çünkü üretilen ürünün diğer benzer ürünlerden farkı bulunmalı bu fark ortaya çıkarılmalı, ortaya çıkarılan fark parlatılmalı ve tanıdık simaların yardımıyla firma ya da ürünün reklamı yaratıcı bir şekilde yapılmalıdır.

Bu durumda reklam filmi çekimi fiyatları doğal olarak tanıtım filmi fiyatlarından daha pahalı olacaktır.

Share your thoughts