Tanıtım Filmi Fiyatları

Tanıtım-Filmi-FiyatlarıTanıtım filmi fiyatları firma, firmanın büyüklüğü, firmanın ürettiği ürün ve firmanın dünya çapına ulaşmak isteyip, istememesi tercihlerine göre değişmektedir.

Tanıtım filmi fiyatları konusunda bu durumda en önemli unsur filmi yaptıracak firmanın satış ve pazarlama stratejisidir.

Firmanın büyüklüğüne göre fotoğraf çekimi, animasyon ve infografik çalışmalar, drone çekimi gibi gelişmiş prodüksiyon çalışmalarının da içinde bulunduğu bir kurumsal tanıtım filmi çekimi hazırlanabilir .

Büyük üretim alanlarına sahip olan firmalar havadan çekim – drone çekimi, havadan görüntüleme çalışmasına önem vermek zorundadırlar . Üretim yerine ithalat yapan firmalar infografik film çalışmasını tercih edebilirler.

Tanıtım filmi çekimi nedir, nasıl yapılır sorularına daha ayrıntılı cevap bulmak isterseniz, tanıtım filmi sayfamızı tıklayın .

Hızlı Soru-Cevap

Kurumsal Tanıtım Filmi Nedir?

Kurumsal tanıtım filmi, bir kurumun misyon, vizyon ve pazarlama hedeflerine uygun bir film konsepti içerisinde kurumun ürünlerini, üretim alanlarını ve çalışanlarını göstermeye-tanıtmaya dayalı tanıtım filmi çeşitidir.

Tanıtım Filmi Ne Kadar?

Tanıtım filmi fiyatları, son açıklanan enflasyon oranları ile birlikte (Kasım 2022) 5.000 TL’den başlamakta, genel olarak içeriğe ve çekim alanlarına göre 25.000 TL civarına kadar yükselmektedir. (1 Günlük Çekim)

Biraz aşağıda örnek paket fiyatlarımızı görebilirsiniz.

Tanıtım Filmi Nasıl Çekilir?

Belirlenen çekim alanlarında profesyonel bir ekip tarafından drone, kamera, gimbal, mikrofon ve gerekli diğer film prodüksiyon araçlarıyla çekilir. Önemli olan üretim alanının düzgün ve temiz gösterilmesi ve firma karakteristiğine göre bir kurgu yapılmasıdır.

Tanıtım Filmi Nasıl Olmalıdır?

En önemli unsur üretim alanlarının, üretilen ürünün net bir şekilde ifade edilmesidir. Tanıtımı yapılacak ürün, tanıtımı filmini izleyecek kişi tarafından net seçilmesi gerekmektedir. Firma itibarı söz konusu olduğunda İSG kurallarına dikkat edilmelidir.

Tanıtım Filmi Hazırlama Aşamaları Nelerdir?

 • Görüşmeler
 • Fabrika, Okul, Firma, Kurum, Bina Çekim Öncesi Görülmesi
 • Çekim Sürecinin Gerçekleştirilmesi
 • Kaba Montajın Tamamlanması
 • Revizeler, Renklendirmeler ve Seslendirme Çalışmaları
 • Paylaşım

Ürün Tanıtım Filmi Nedir?

Ürün tanıtım filmi, adı üstünde bir ürünün tanıtımı için çekilen filmdir. Genellikle ürün son kullanıcıya hitap ediyorsa -yani mesela market alışverişi için de uygunsa- bu ürün bir tanıtım filminden ziyade reklam filmini hak ediyor diyebiliriz.

Ürün özel bir kitleye hitap ediyorsa, o zaman teknik bilgiler içeren bir film çekilmesi gerektiği için tanıtım filmi çekimi daha iyi olacaktır.

Tanıtım filmi reklam filmine oranla daha uzun süreli, daha detaylı ve üretim alanlarının da içinde bulunduğu bir film çeşitidir.

Tanıtım Filmi mi Reklam Filmi Mi Çekmeliyim?

Reklam filmleri yaratıcı senaryolar ve yüksek bütçeli teknik ekipmanlar vasıtasıyla kurum iletişimi göze alınarak çekilen senaryolu çalışmalardır. Fiyat olarak yaklaşık 100.000 TL’den başlamaktadır.

Tanıtım filmleri üretim sırasına dayalı, daha uygun bütçeli, daha kaba çalışmalardır. Kurgu sırasında yaratıcılık gerektirir ve yaklaşık olarak 10.000 TL civarında bir bütçe oluşmaktadır.

Tanıtım Filmi Fiyatları- Örnek Paketler

 • 6.000 TL

  Maks 1 Günlük Çekim

  1-3 Dakika Tanıtım Filmi

  Hd Ya da 4k Kamera Kaydı

  Zhiyun Gimble ve Operatörü

  Temel Işık Araçları

  Konsept Müzik

  Logo ve Geçiş Efektleri

  Basit Kurgu ve Son Çıktı

  7 Günde Teslim

 • 1. Paket Tanıtım Filmi
 • 12.000 TL

  1 Günlük Çekim
  1- 6 Dakika Tanıtım Filmi
  Hd ya da 4k Görüntü Kaydı
  Ronin, Zhiyun Gimble ve Operatörü

  Semi Pro Işık Araçları

  Kurgu ve Son Çıktı
  Konsept Müzik

  Video Logo ve Geçiş Efektleri

  Türkçe Profesyonel Seslendirme

  7 Günde Teslim

 • 2. Paket Tanıtım Filmi
 • 18.000 TL

  1-2 Günlük Çekim
  1- 6 Dakika Tanıtım Filmi
  Hd ya da 4k Görüntü Kaydı
  Ronin, Zhiyun Gimble ve Operatörü

  Türkçe Profesyonel Seslendirme

  4K Havadan Görüntüleme

  Semi Pro Işık Araçları

  Kurgu ve Son Çıktı

  Konsept Müzik

  Video Logo ve Geçiş Efektleri

  12 Günde Teslim

 • 3. Paket Tanıtım Filmi
 • 20.000TL

  1-3 Günlük Çekim
  1- 6 Dakika Tanıtım Filmi
  Hd ya da 4k Görüntü Kaydı
  Ronin, Zhiyun Gimble ve Operatörü
  Türkçe Profesyonel Seslendirme
  İngilizce Profesyonel Seslendirme

  4K Havadan Görüntüleme

  Semi Pro Işık Araçları

  Kurgu ve Son Çıktı
  Konsept Müzik
  Video Logo ve Geçiş Efektleri
  15 Günde Teslim

 • 4. Paket Tanıtım Filmi

Türkçe Seslendirmeli Tanıtım Filmi Çekimi Örnekleri

Yabancı Dil Seslendirmeli Tanıtım Filmi Çekimi Örnekleri

Animasyon Tanıtım Filmi Örnekleri

Yapımına Devam Ettiğimiz Tanıtım Filmi Çalışmalarız

Şu an yapıyor olduğumuz tanıtım filmi çekimi çalışmaları:

 • Ekin Endüstriyel için Kırklareli İlinde Ürün profesyonel fotoğraf çekimi ve tanıtım filmi çekimi gerçekleştirdik. 
 • Ensar Gemi tanıtım filmi çekimi tamamlandı.
 • Met Enerji Grup‘un 9 günlük Türkiye’nin en büyük 9 ilinde yapılacak tanıtım filmi çekimi çalışması meyfilm tarafından yapılacaktır.
 • Vodafone için 4 adet video edit ve 4 adet animasyon tanıtım filmi yapılmıştır.
 • Birleşmiş Milletler için eğitim videosu çekimi tamamlanmıştır.
 • Ekin Endüstriyel‘in 3 ayrı tanıtım filmi çekim ve montajı tamamlanmıştır.
 • Alumina firmamız için yeni bir tanıtım filmi çekimi daha yapılacaktır.
 • Security Assist‘in tanıtım filmi çekimi ve reklam filmi çekimi çalışmaları meyfilm tarafından yapılacaktır .

Arena Bilgisayar , Birleşmiş Milletler, Vodafone, Acıbadem Hastaneleri, İstanbul Üniversitesi, Met Enerji Grup , Sensonet gibi Fortune 500 listesindeki firmalar bizi tercih ettiler, siz neredesiniz!

Referanslarımız

Tanıtım Filmi Çekimi Çalışmasında Dikkat Edilecek Unsurlar

Tanıtım filmi çekimi çalışması yaptırmak isteyen firmalar şu sorulara dikkat etmeliler:

Hedef kitlemiz hangi filmle daha fazla ilgi gösterecektir?
– Rakip firmalarımız hangi türde film yapmışlar ?

 • Geniş üretim, depo- antrepo alanlarına sahip miyiz ?
 • Yurt dışı ihracat ülkeleri için hangi yabancı dil seçimini kullanmalıyız?
 • Üretim alanında iş güvenliği kurallarına uygun bir çekim için eksik olan tedbirler nelerdir ?

Sorulara verilecek cevaplara göre tanıtım filmi çekimi fiyatları yaklaşık 5.000 TL’den başlamakta ve diğer etkenlerle birlikte fiyat değişmektedir.

Tanıtım filmi fiyatları, tanıtım filmi çekimi yapacak olan firmanın pazarlama stratejisine bağlı olarak değişir. Eğer siz de hangi çapta olursanız olun bir kurumsal tanıtım filmi hazırlamak isterseniz meyfilm’in deneyimli çalışanlarından yardım alabilirsiniz . 

Kurumsal Tanıtım Filmi Nedir?

Kurumsal tanıtım filmi, bir firmanın müşteri kitlesine kurumsal yapısını en önemli ayrıntıları ile göstermek için hazırladığı film çalışmasıdır. Kurumsal tanıtım filmi, genellikle çok iştiraki bulunan firmaların karmaşık organizasyon sistemlerini göstermeyi amaçlar.

meyfilm.com olarak biz Türkiye’nin en büyük 100 şirketinden biri olan Arena Bilgisayar için kurumsal tanıtım filmi çekimi yaparken Arena’nın iştirakleri Adeo İstanbul, Adeo Ankara, Sensonet, Paynet, Pencere.com gibi şirketleri de kendi üretim alanlarında çekmiş, bir tane tüm şirketleri kapsayan bir tanıtım filmi bir de her şirketin kendi özel tanıtım filmini hazırlamıştık.

Tanıtım Filmi Çekimi

Tanıtım Filmi Fiyatları | meyfilmKurumsal tanıtım filmi kavramı aslında büyük hacimli firmalar için kullanılan bir kavramdır. Çünkü çok değil bundan 5 sene kadar önce sadece büyük ölçekli firmalar tanıtım filmi çekimi yaptırıyorlar, küçük ölçekli firmalar ise katalog ve fotoğraf çekimi gibi maliyeti düşük medya araçlarını tercih ediyorlardı.

Tanıtım filmi çekimi maliyetlerinin azalması nedeniyle artık şahıs firmaları bile kendi şirket tanıtım filmi çalışmalarını hazırlayabiliyorlar. Bu küçük çaptaki çalışmalara da artık kurumsal tanıtım filmi denmektedir.

Tanıtım filmi çekimi, yukarıda bahsettiğimiz gibi küçük-orta ya da büyük çaplı bütün firmalar için artık zorunlu bir tanıtım aracı olmuştur.

Kurumsal tanıtım filmi çalışmaları masaüstü çalışmaların da zenginleşmesiyle artık bir çok farklı şekilde hazırlanmaktadır. İstersek kamera-ışık ve ses sistemine bağlı tanıtım filmi çekimi, istersek de animasyon ve fotoğraflarla kurgulanan tanıtım videosu hazırlama çalışması yaptırabiliyoruz. Hepsini bir arada buluşturan yaratıcı tanıtım filmi hazırlama çalışmaları da yapabiliyoruz. Tercih firmanızın pazarlama profiline göre belirlenmektedir .

Firma Tanıtım Filmi

kurumsal- tanıtım-filmi-nade-elektronikFirma tanıtım filmi, bir firmanın kendisini veya kendisine bağlı işlerini tanıtması için en uygun ve getirisi en yüksek reklam-pazarlama faaliyetidir.

Firma tanıtım filmi çalışmalarında masaüstü whiteboard, 2d veya 3d gibi tanıtım metotları kullanılabilir. Ayrıca havadan çekimin de içinde bulunduğu türkçe veya yabancı herhangi bir dilde profesyonel seslendirme çalışmasıyla desteklenen bir tanıtım filmi çekimi de gerçekleştirilebilir. Burada önemli olan firmanın hedef kitlesi ve uzun döneme dayalı firma pazarlama stratejisidir.

Ürün Tanıtım Filmi

Ürün tanıtım filmi, bir firmanın kendi kurumsal kimliğini öne çıkartmak yerine ürettiği ve öne çıkmasını istediği bir ürününün video olarak sunulmasıdır. 

Ürün tanıtım filmi hazırlamak isteyen bir firma öncelikli olarak kurumsal kimliğini sunabilen bir firma tanıtım filmi çekimi yaptırmış olmalıdır. Bu kurumsal tanıtım filmi, istenirse masaüstü çalışma dediğimiz tanıtım videosu şeklinde de olabilir, önemli olan firmanın ürettiği ürünü nerede ürettiğini, üretmiyorsa hangi firmalardan bu ürünü ithalat ettiğini gösterebilmiş olmasıdır.

Ürün tanıtım filmi çekimi, beyaz bir çekim çadırında, ya da ürünün büyüklüğüne göre büyük hacimli bir stüdyoda yapılabilir. Sonsuz fon ya da greenbox dediğimiz yeşil ekranda yapılan çekimler ürünün diğer bileşenlerden farklı olarak tekil- özel bir durumda gösterilmesini sağladığı için daha profesyonel bir görünüm taşımaktadır.

Bazı bütik çalışmalarda ürünü tanıtım filmi ürünün üretildiği doğal üretim alanlarında da çekilebilmektedir. Bu tarz bir ürün tanıtımı, kurumsal kimliğin de öne çıkmasını sağlamakta ve üretim alanlarının doğal bir görüntüsünü müşteriye sunmaktadır.

Ürün tanıtım filmi çalışmalarında ürün hakkındaki bilgiler, 2d,3d gömme yazı dediğimiz yazı türüyle ya da profesyonel bir seslendirme çalışması şeklinde yapılabilmektedir. Bu bilgiler ürünün teknik özelliklerini belirttiği için ürünle ilgili spesifik müşterinin bilgilendirilmesi amaçlanır.

Bazı örnek ürün tanıtım filmi çalışmaları:

Tanıtım Filmi Çekimi- Havadan Çekim

tanıtım-filmi-şimşekege-etiketTanıtım filmi çekimi, bir çok firma tarafından kolaylıkla yapılabilmektedir. Çekim sırasında özel bir ses alımı gerçekleşmediği için sadece kamera çekimi ile seçilen müziğin senkronize olarak kurgulanması montaj sırasında çok zor bir iş olarak görülmemektedir.

Bize göre tanıtım filmi çekimi sırasında gerekli olan en önemli unsur tecrübedir. Ne kadar sadece kamera çekimi gibi görünse de çekim sırasında firmanın brieflerine göre özel bir kurgu hazırlanmalıdır.

Örneğin kurumsal kimliğini ağır bir firma olarak konumlandırmak isteyen bir firma için havadan çekim çalışması yavaş ve düz hareketlerle yapılmalıdır. Seslendirme kullanılacaksa erkek sesi tercih edilmeli ve bu erkek sesi tok bir ses olmalıdır. Eğer seslendirme yerine yazılar kullanılacaksa yazılar firma kimliğine uygun olarak yazılmalıdır. Müzik seçimi de buna bağlı olarak dalga boyu büyük kreşendolara sahip olmalıdır .

Örneğin: Boyacı Kozmetik Tanıtım Filmi: https://www.youtube.com/watch?v=0oR8CU73lKk

Firma biraz daha estetik bir sektörde kabul edilirse o zaman havadan çekim daha hareketli olabilir. Ayrıca müzik seçimi daha fazla ve hızlı görüntü akışına müsait olmalıdır. Seslendirme sanatçısı bayan olmalı ve çok fazla konuşmayla video boğulmamalıdır. Bu tür çalışmalarda istenirse yazı kullanılmayabilir.

Örneğin: Şimşek Ege Etiket Tanıtım Filmi: https://www.youtube.com/watch?v=eywfgmbcc4c

Havadan çekim çalışması üretim yapan tüm firmalar için elzemdir . Diğer bütün unsurlar firmanın pazarlama profiline göre dikkatlice seçilmelidir .