Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/meyfilm/public_html/wp-content/themes/kalium-child/kalium-child.template#template on line 43

Tanıtım Videosu Hazırlama Hizmeti Nedir?

Tanıtım Videosu Hazırlama Hizmeti Nedir?

Tanıtım videosu hazırlama hizmeti nedir sorusu ilk başta biraz garip gelebilir çünkü biz artık film ve video kavramlarını aynı anlamları taşıyacak şekilde kullanıyoruz. Eskiden tanıtım filmi kavramı yoğun olarak kullanılıyordu ama artık tanıtım videosu hazırlama kavram öbeğini daha çok kullanıyoruz. Bunun nedeni artık film çekimi yaparken pelikül (film) kullanmıyoruz, dijital ortamlara kayıt kapıyor ve doğal olarak da çekim için video kameralar kullanıyoruz. Film kavramı sadece izleme sürecine sahip bir çalışma için kullanılmaz, film kavramı ayrıca film çekimi için kullanılan fiziki malzemeyi işaret etmek için de kullanılır.

Tabii bu ayrımlar eskidendi, artık video kavramını kullanmayı öğrendik ve bu kavramı kullanma sıklığını artırdık.

O zaman tanıtım videosu hazırlama hizmeti nedir sorusuna tanıtım filmi çekimi ve kurumsal tanıtım filmi çekimi gibi kavramlarla aynı manaya gelen hizmettir diyebiliriz.

Tanıtım Filmi Çekimi Dikkatli Yapılmalı

Firmalar video kavramını kullanmayı pek sevmiyorlar. Açıkçası biz de sevmiyoruz. Ne kadar doğru bir kelime olsa da bizde halen tanıtım filmi çekimi kavram öbeğini kullanmaya devam ediyoruz. Bir firma tanıtım filmi çekimi yaptırmak istiyorsa öncelikle bazı önemli ayrıntılara dikkat etmek zorundadır:

  • Film Hangi Çözünürlükte Çekilecek? (HD- 4K-5K-6K-…)
  • Filmde Havadan Çekim Çalışması Olacak mı?
  • Profesyonel Seslendirme Yapılacak mı?
  • Seslendirme Hangi Dillerde Olacak?
  • Film Kurgusu Klasik Mi Olacak Yoksa Yaratıcı mı?

Bu konulara karar verildikten sonra çekim sürecine hızlı bir şekilde girilebilir. Çekim süreci çok zor bir çalışma değildir; ama film montajının doğru senaryo kurgusu ile yapılması çok önemlidir!

Kurumsal Tanıtım Filmi Nedir?

Kurumsal tanıtım filmi, adı üstünde kurumlaşmış, kurumsal yapısı oluşmuş bir firmanın ürün, hizmet çalışmalarını tanıtmak için yaptığı film çalışmasıdır. Kurumsal tanıtım filmi, bir firma tanıtım filmidir ama küçük ya da orta ölçekli firmaların bütçelerine göre daha büyük maliyetler oluşturabilmektedir.

Daha büyük mekanlarda çekim yapıldığından daha güçlü ışık kaynakları kullanılabilir, havadan çekim yapılabilir, kurumsal firmaların bayileri çok fazla olduğundan daha fazla çekim süresi oluşabilir. Seslendirme çalışmaları daha fazla dilde olabilir ve ana dilleri seslendirme yapılması istenilen dil olan profesyonel seslendirmenler kullanılabilir gibi. Tüm bunlar doğal olarak film maliyetini arttırmaktadır. Ama genel olarak bakıldığında dijital kameraların kullanım kolaylığı film maliyetlerini epeyce düşürmüştür. Bu yüzden neredeyse bütün tanıtım filmleri yakın fiyatlarda maliyet oluşturmaktadır.

Tanıtım filmi çalışmalarınız için reklam ajansımız olan hacivad.com sitesine girebilir oradan da bu konularda destek alabilirsiniz.

Share your thoughts